تحریمها موجب تحول در برنامه های صنعت هوایی ایران شد

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: تحریمها علیه ایران نه تنها مانع فعالیتهای هوایی ما نشده بلکه تحول در زمینه برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری را در پی داشته است.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاههای کشور کاپیتان رضا نخجوانی " در مراسم سالروز جهانی هواپیمایی کشوری در سالن اجتماعات این سازمان در تهران سخن می گفت، افزود: پس از 32 سال فشار مکرر بر صنعت هوایی کشور خوشحالیم که بگوییم بر اساس مستندات ایکائو صنعت هوایی ایران در وضعیت مطلوبتری نسبت به 165 کشور دیگر قرار دارد.
نخجوانی به بازرسی های اخیر کارشناسان ایکائو از صنعت هوایی ایران اشاره کرد و گفت: ایکائو پس از دو بازرسی اعلام کرد صنعت هوایی ایران در راستای اجرای نظام نامه های بین المللی گام برمی دارد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به نامه اخیرش به دبیرکل ایکائو اشاره کرد و افزود: دبیرکل ایکائو از تحویل ندادن سوخت از سوی برخی کشورهای اروپایی ابراز تاسف کرده و خواستار رفع این مشکل شده است.
نخجوانی از آغاز اقدامات حقوقی ایران برای رفع مشکل بوجود آمده خبر داد و گفت: امیدواریم محدودیتهای غیر قانونی که برای ایران بوجود آمده بزودی برطرف شود.
وی در ادامه به برنامه چشم انداز کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه در سال 1404 ، کشور باید دارای 550 فروند هواپیما باشد که برای رسیدن به این مهم باید زیرساختهای لازم فراهم شود.
معاون وزیر راه و ترابری افزود: همه دست اندرکاران صنعت باید به حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری توجه داشته باشند و بیش از 260 مورد از آیین نامه های مصوبه را اجرا کنند.
نخجوانی تعداد هواپیماهای موجود در ناوگان هوایی کشور را بیش از 200 فروند اعلام کرد و تصریح کرد: وجود این تعداد هواپیما در ناوگان مرهون برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری 16 آذر ماه سالروز جهانی هواپیمایی کشوری را که با روز دانشجو مصادف شده، تبریک گفت و با اشاره به اهمیت مباحث آموزشی در سازمان هواپیمایی کشوری، از تشکیل معاونت آموزشی در این سازمان در آینده خبر داد.

/ 0 نظر / 159 بازدید