چرا ایران به حزب الله کمک نقدی و نظامی می کند ...؟

با سلام

یه مدت طولانیه که هر کسی میاد تو این وبلاگ در مورد حزب الله و کمک های نقدی به این گروه مقاومت صحبت می کنه ، من اصولا این افراد رو به دو گروه تقسیم می کنم :

اول کسانی که از روی بی اطلاعی و نداشتن مطالعه کافی و یا با تقلید از بزرگترها و افراد بی اطلاع جامعه درباره این موضوع حرف می زنند .

دوم کسانی که از روی عناد با اسلام و غرب زدگی این موضوع رو بیان می کنند ، که هر دوی این افراد سخت در اشتباه هستند .

چرا ایران به حزب الله کمک نقدی و نظامی می کند ...؟

برای این درک این موضوع باید ابتدا دشمن کشور خودمون رو بشناسیم ... دشمنان کشور ما کدامند ؟

اکثر کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا و بویژه دشمن منطقه ای ایران : اسرائیل .

اسرائیل در سالهای متوالی تفکرات و استراتژی های زیادی را در مورد حمله به ایران در سر پرورانده است چرا که بزرگترین حامی اسلام و جهان تشیع در این سالها ایران بود و رهبران ایران در اغلب اوقات مورد توجه ملتهای منطقه قرار گرفتند و در اکثر این کشورها به چهره ای محبوب تبدیل گشتند .

اما اسرائیل چرا دشمن ایران است ؟؟؟

یهودیان صهیونیست از صدها سال پیش به دنبال بنا کردن معبد سلیمان در جایگاه فعلی مسجدالاقصی بودند اما بزرگترین مانع آنها در این نقشه شوم ملتهای مسلمان منطقه بودند ، بنابراین با نفوذ در همه ی دولتهای منطقه سعی کردند تا قبل از اقدام آنها بر علیه خود قدرت و زمام کشورهای منطقه را به دست گیرند ، که کاملا موفق شدند ( ایران ، عربستان صعودی ، مصر ، عراق ، ترکیه و ... ) اما در سال 57 این خیال خوش به کابوسی برای تلاویو بدل شد ، رهبری آگاه به کمک  مردمی انقلابی شریک اسرائیل را از حساس ترین نقطه استراتژیک جهان به زیر کشیدند ، محمد رضا پهلوی علیرغم تلاشهای شدید آمریکا ، اروپا و به ویژه اسرائیل سقوط کرد . زیرا از آن پس ایران تنها کشوری بود که سیاستهایش در منطقه دقیقا نقطه مقابل سیاستهای غرب و بویژه اسرائیل قرار گرفت ، زیرا اسرائیل از هیچ حرکتی برای سرنگون کردن این نظام دریغ نکرد و نخواهد کرد .

با تمام این تفاسیر چرا ایران به حزب الله کمک می کند ؟

یکی از اصول و مبانی جنگ ، زمین گیر کردن دشمن در خانه ی خودش است ، یعنی جلوگیری از نزدیک شدن و پیشرفت او به سمت ما ، اسرائیل در فلسطین اشغالی و در مرز لبنان و سوریه قرار دارد ، حزب الله در لبنان و حماس در فلسطین فعالیت می کند .

اگر کمی مطالعه کنید هدف اسرائیل را از جنگهای مکرر با حزب الله متوجه می شوید ، هدف تنها حزب الله نیست ، هدف اصلی ایران است ، اما اگر هدف ایران است چرا از کشورهای دیگر منطقه به ایران حمله نمی کند ؟؟؟

پاسخ این سوال واضح است ، تا زمانی که متحدان ایران فتح و اشغال نشوند حمله به ایران خیالی بیش نخواهد بود ، چرا که با کوچکترین تعرض تمام متحدان وارد عمل می شوند البته تنها نه برای دفاع از ایران بلکه برای تامین امنیت خودشان هم مجبورند بر علیه اسرائیل اقدام کنند پس باید در گام اول متحدان ایران را از میان برداشت . عراق که از قبل فتح شده ، پس حماس و حزب الله و سوریه هم باید از میان برداشته شوند تا بتوان به ایران لشگر کشی کرد . پس این گروهها و کشورها عمدتا قربانی در دفاع از کشور ما هستند و انگار سپر بلای ما شده اند .

درست است که از دید عموم مردم کشورمان کمک به حزب الله و دیگر گروهها و کشورهای متحد منطقه کاری عبس و بیهوده به نظر میاید اما از لحاظ سیاسی و نظامی حرکتی کاملا تاکتیکی و هوشمندانه است ، شما با کمک به حزب الله در حقیقت امنیت خود در ایران را تضمین می کنید ، زیرا بجای اینکه مجددا برای سالها شخصا درگیر جنگ شوید بصورت غیر مستقیم دشمن خود را در خانه اش درگیر و محصور قدرت خود کرده اید ، ضمنا این موضوع اصلا ربطی به سیاستهای حزبهای سیاسی در ایران ندارد بلکه یک اصل از موازین کشور است .

دوست عزیز بزرگترین دشمن مکتبهای شیطانی در جهان شما هستید ،‌ تمام قربانیان در منطقه برای تصرف مغز و تفکر ایرانیان است ،‌ پس قدر خودتان را بدانید بزرگترین راهنما در این مسیر ، مسیر ولایت فقیه است  .  در ضمن جنگ 32 روزه حزب الله و اسرائیل به عنوان پروکسی وار یا همان جنگ نیابتی نام گرفت ، تمام کارشناسان در دنیا اعم از آمریکایی و اروپایی و ... این جنگ را جنگ نیابتی بین ایران و آمریکا می دانند . پس سعی کنیم مطالعه کنیم و بعد حرف بزنیم زیرا که بزرگترین دشمن مسلمانان در آخر الزمان فقط جهل در امور است . به تمام سوالات پاسخ می دهم ، با تشکر .

 

 

/ 4 نظر / 179 بازدید
محسن شیرازی

سلام احسنت خیلی عالی بود

قدرت

گل گفتی لب طلا

مهدی

سلام.وبلاگتون بسیار عالی و یرمحتوا بود لینکش کردم . اکه براتون امکان داره وبلاکمو لینک کنین یا علی .

سوگند

رحمت خدا بر حزب الله